Исковое заявление о признании недействительным договора дарения
619 0
                                КИЇВСЬКИЙ РАЙСУД м.ОДЕСИ
                                м.Одеса,вул.Варненська,3б

 

                                                                            ПОЗИВАЧ:                               Карпова Тамілія Павлівна,
                                               м. Одеса, вул….
 
 
                                                                           ВІДПОВІДАЧ:
                                              Кузьмєнко Ірина Павлівна
                                              м. Одеса, вул…..
                                                                     
 

 

ПОЗОВНА ЗАЯВА
про визнання недійсним договору дарування

 Мені 81 рік. Вже давно я фактично втратила слух і дуже погано чую, а майже три роки тому я фактично втратила і зір, який оновився після двох операцій з заміни кришталиків очей (23.03.2007р. та 09.03.2008р.).

У зв’язку з наведеним, в жовтні 2006 року я уклала зі своєю донькою (відповідачкою за цім позовом), як я думала, договір довічного утримання, згідно з яким донька зобов’язується доглядати мене до кінця мого життя, за що належна мені квартира остаточно переходить до неї тільки після моєї смерті і що розпоряджатися нею вона зможе тільки після моєї смерті.

Однак, як виявилось, замість договору довічного утримання, який я мала на увазі, 27 жовтня 2006р. я уклала з відповідачкою договір дарування, згідно з яким я подарувала відповідачці належну мені квартиру, яка розташована за адресою: м.Одеса, вул. ……. і розпорядитися нею вона може у будь-який час без мого на те дозволу після чого я можу опинитися на вулиці без усякого догляду.

Той факт, що я уклала саме договір дарування, а не довічного утримання з’ясувалося після того, як донька мені сказала, що я ніхто в цій квартирі і вона може викинути мене на вулицю у будь-який час. Після зазначеної заяви відповідачки я ознайомилась з укладеними документами, проконсультувалась у юриста і з’ясувала, що мною дійсно був укладений договір дарування а не договір довічного утримання, який я мала на увазі.

Підтвердженням того, що я думала, що укладаю договір довічного утримання, згідно з яким дочка повинна була мене доглядати, а квартира повністю переходить до неї тільки після моєї смерті є наступні обставини:

-          іншого житла, крім відчуженого мною, у мене на праві власності не має. В підтвердження цього факту прошу надіслати запит до Одеського МБТІ і РОН про наявність зареєстрованого за мною права власності на житло (квартиру або будинок).

-          я залишилась проживати у відчуженій квартирі. Цей факт підтверджується показаннями свідків, явку яких я забезпечу в судове засідання та відміткою в моєму паспорті про реєстрацію місця проживання.

-          саме я сплачую всі комунальні послуги по відчуженій квартирі.  Цей факт підтверджується абонентськими книжками (квитанціями) по сплаті комунальних послуг.

-          відповідачка усвідомлювала, що я мала на увазі укладання договору довічного утримання, а не дарування. Цей факт підтверджується її письмовим зобов’язанням від 4 листопада 2006 року, посвідченого головою дільничного комітету громадськості – 2 Київської районної адміністрації м.Одеси, в якому вона зазначила, що зобов’язується доглядати мене до останніх днів мого життя.

 Наведені обставини та докази на їх підтвердження свідчать про те, що я уклала вищезазначений договір дарування під впливом помилки, яка має істотне значення, що відповідно до ст.229ЦК України надає мені право вимагати визнання зазначеного договору дарування недійсним.

Можливо, навіть після того, як виявилось, що я помилилась, я не вимагала би визнання вказаного договору дарування недійсним, тому що це моє право, а не обов’язок. Але я вимушена вимагати визнання цього договору недійсним, тому що дочка просто  знущається наді мною. Вона зловживає спиртними напоями, що можуть підтвердити свідки. За час, який вона зі мною проживає, привела в квартиру вже третього співмешканця. Замість того, щоб доглядати мене, вона разом зі співмешканцем пиячать, ніде не працюють, б’ють мене, вимагаючи гроші.

На даний час я не потребую особливого догляду але за станом здоров’я відчуваю, що такий догляд мені незабаром буде вкрай необхідний але ніхто не зможе та не захоче мене доглядати, тому що мені нічим платити, а єдине цінне майно – квартиру, як виявилося, я подарувала. Тому я змушена звертатися до суду з позовом про визнання недійсним договору дарування, який був укладений мною під впливом помилки.

Відповідачка вже встигла зареєструвати за собою право власності на зазначену квартиру, доказом чого є витяг про реєстрацію права власності на нерухоме майно №16856245 від 29.11.2007 року, згідно з яким вона набула права власності на квартиру на підставі договору дарування.

Наслідками договору дарування стали: з одного боку - втрата мною права власності на квартиру, а з іншого боку - набуття права власності відповідачкою на цю квартиру шляхом реєстрації цього права (ст.334ЦК України).

Відповідно до ч.1 ст.216ЦК України «у разі  недійсності  правочину  кожна  із  сторін зобов'язана повернути другій  стороні  у  натурі  все,  що  вона  одержала  на виконання   цього   правочину…». 

Таким чином, правовими наслідками недійсності договору дарування - поверненням сторін у первісне становище,  є:

з одного боку - позбавлення відповідачки права власності на зазначену квартиру, тобто  скасування реєстрації права власності за нею,

а з іншого боку - повернення квартири у власність мені, тобто визнання  (поновлення) права власності на квартиру за мною.

                     На підставі викладеного, керуючись ст.ст.215, 216, 229, 334 ЦК України

та ст. ст.3, 15, 107, 114, 118-120, 214, 215 ЦПК України,

ПРОШУ СУД:

1.   Визнати недійсним договір дарування, укладений між мною – Карповою Тамілією Павлівною, та Кузьмєнко Іриною Павлівною 27 жовтня 2006 року, зареєстрований в реєстрі за №2020 та посвідчений приватним нотаріусом Одеського міського нотаріального округу …..

2.   Застосувати наслідки недійсності договору дарування – скасувати реєстрацію права власності Кузьмєнко Ірини Павлівни на 20/100 частин домоволодіння, що розташоване за адресою: Одеська область, м.Одеса, вул…….., яке згідно технічного паспорту в цілому складається з трьох кам’яних житлових будівель загальною житловою площею 177,0 кв.м., зазначених на схематичному плані літерами «А» житловою площею 115,2 кв.м., «Б» - житловою площею 24,7, «В» - житловою площею 37,1 кв.м. та надвірних господарських споруд: «Г», «Ц» - навісів, «Д, Е, Ж, Л, Н, О, П, Т, Ф, Х, Ю» - сараїв, «З, Ч1» - душів, «Р, У, Ч» - літніх кухонь, «Я» - вбиральні, №1-11 – огорожі, I-IV- мостіння, розташованих на земельній ділянці розміром 1830кв.м, що знаходиться в фактичному користуванні.

3.     Застосувати наслідки недійсності договору дарування – визнати (поновити) за мною право власності на 20/100 частин домоволодіння, що розташоване за адресою: Одеська область, м.Одеса, вул……..., яке згідно технічного паспорту в цілому складається з трьох кам’яних житлових будівель загальною житловою площею 177,0 кв.м., зазначених на схематичному плані літерами «А» житловою площею 115,2 кв.м., «Б» - житловою площею 24,7, «В» - житловою площею 37,1 кв.м. та надвірних господарських споруд: «Г», «Ц» - навісів, «Д, Е, Ж, Л, Н, О, П, Т, Ф, Х, Ю» - сараїв, «З, Ч1» - душів, «Р, У, Ч» - літніх кухонь, «Я» - вбиральні, №1-11 – огорожі, I-IV- мостіння, розташованих на земельній ділянці розміром 1830кв.м, що знаходиться в фактичному користуванні.

 

ДОДАТОК:……..

 

«_____» вересня 2009 р.

                                             ______________________Т.П.Карпова

 

                                                                                             АДВОКАТ
                                                                                               Тодоров Дмитро Миколайович
                                                                                                 тел.  736-79-50,              735-74-31
                                                                                                 (094)  931-19-50,    (063) 735-74-31
                                                                                                 65012 м.Одеса, вул.М.Арнаутська,4

 

 


Читайте также: