Вопрос: Угон автомобиля и его порча
Сын угнал машину и разрезал ее по частям. Какое ему наказание предусмотрено?

ЕЛЕНА, ЛУГАНСК


Ответ:
Наказание за угон автомобиля предусмотрено статьей 289 Уголовного кодекса Украины, которая называется "незаконное завладение транспортным средством".

Конкретные действия в зависимости от их характера и размера причиненных убытков могут квалифицироваться по одной из трех частей указанной статьи.

Конкретное наказание определяется в зависимости от всех обстоятельств по делу, а также данных, характеризующих личность обвиняемого. 

Дополнительно можете посмотреть ответ на вопрос: "условное наказание" и другие ответы на вопросы, связанные с наказанием, которые можете найти, воспользовавшись поисковой системой на данном сайте.


Кримінальний кодекс України

N 2341-III, 05.04.2001, Кодекс України,  Верховна Рада України

 

 Стаття 289. Незаконне заволодіння транспортним засобом

1. Незаконне заволодіння транспортним засобом -

карається штрафом від однієї тисячі до однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або поєднані з насильством, що не є небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або вчинені з проникненням у приміщення чи інше сховище, або якщо вони завдали значної матеріальної шкоди, -

караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років з конфіскацією майна або без такої.

3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені організованою групою або поєднані з насильством, небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або якщо вони завдали великої матеріальної шкоди, -

караються позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

4. Звільняється від кримінальної відповідальності судом особа, яка вперше вчинила дії, передбачені цією статтею (за винятком випадків незаконного заволодіння транспортним засобом із застосуванням насильства до потерпілого чи погрозою застосування такого насильства), але добровільно заявила про це правоохоронним органам, повернула транспортний засіб власнику і повністю відшкодувала завдані збитки.

П р и м і т к а.

1. Під незаконним заволодінням транспортним засобом у цій статті слід розуміти вчинене умисно, з будь-якою метою протиправне вилучення будь-яким способом транспортного засобу у власника чи користувача всупереч їх волі.

2. Відповідно до частини другої цієї статті під повторністю слід розуміти вчинення таких дій особою, яка раніше вчинила незаконне заволодіння транспортним засобом або злочин, передбачений статтями 185, 186, 187, 189-191, 262, 410 цього Кодексу.

3. Відповідно до частин другої і третьої цієї статті матеріальна шкода визнається значною у разі заподіяння реальних збитків на суму від ста до двохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а великою - у разі заподіяння реальних збитків на суму понад двісті п'ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.


Ответ дан по состоянию законодательства на 22 Августа 2012, 19:19.

Законодательство (кодексы, законы и т.д.) можно найти на сайте Верховной Рады Украины