Вопрос: Транзитные номера, их размещение. Транзитні номери. Де їх місце розташування?
На транзитных номерах нет отверстий для крепления в установленном месте на автомобиль. Работники Гаи говорят что Я должен устанавливать на нестандартное оборудование (рамки).Должен ли Я платить штраф за то что номера были закреплены на лобовом,заднем стеклах автомобиля.

Владимир, Кривой Рог


Ответ:

ИЗ ПРАВИЛ ДОРОЖНОГО ДВИЖЕНИЯ (ПДД):

30.2. На механічних транспортних засобах (за винятком трамваїв і тролейбусів) і причепах у передбачених для цього місцях встановлюються номерні знаки відповідного зразка, а у правому нижньому кутку переднього вітрового скла транспортного засобу закріплюється талон про проходження технічного огляду.

На трамваях і тролейбусах наносяться реєстраційні номери, що надаються відповідними уповноваженими на те органами.

За рішенням Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органів виконавчої влади чи органів місцевого

самоврядування може проводитися реєстрація мопедів, велосипедів і гужового транспорту.

Забороняється змінювати розміри, форму, позначення, колір і розміщення номерних знаків, наносити на них додаткові позначення або закривати їх, вони повинні бути чистими і достатньо освітленими".

Таким образом, в ПДД четко указано, что номерные знаки должны размещаться на автомобилях в специально предусмотренных для этого местах. И никаких исключений из этого правила не установлено, в том числе нет исключений и для транзитных номеров. В связи с этим требования работников ГАИ являются законными. 

За укзанное нарушение предусмотрен соответствующий штраф.

ИЗ КОДЕКСА УКРАИНЫ ОБ АДМИНИСТРАТИВНЫХ ПРАВОНАРУШЕНИЯХ:

Стаття 121. Порушення водіями правил експлуатації транспортних засобів, правил користування ременями безпеки або мотошоломами
 
  Керування водіями транспортними засобами, що мають несправності гальмової системи, рульового управління,
тягово-зчіпного пристрою, зовнішніх світлових приладів (темної пори доби) чи інші технічні несправності, з якими відповідно до встановлених правил експлуатація їх забороняється, або переобладнаними з порушенням відповідних правил, норм і
стандартів, або такими, що своєчасно не пройшли державноготехнічного огляду, -
 
  тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
  Керування водіями транспортними засобами, які використовуються для надання послуг з перевезення пасажирів, що
мають несправності, передбачені частиною першою цієї статті, або технічний стан і обладнання яких не відповідає вимогам стандартів, правил дорожнього руху і технічної експлуатації, -
 
  тягне за собою накладення штрафу від сорока до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
  Повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною першою або другою цієї статті, -
 
  тягне за собою позбавлення права керування транспортними засобами на строк від трьох до шести місяців або адміністративний арешт на строк від п'яти до десяти діб.
 
  Порушення правил користування ременями безпеки або мотошоломами -
 
  тягне за собою накладення штрафу від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
  Керування водіями транспортними засобами, не зареєстрованими або не перереєстрованими в установленому порядку, без номерного знака або з номерним знаком, що не належить цьому засобу чи не відповідає вимогам стандартів, або з номерним знаком, закріпленим у не встановленому для цього місці, закритим іншими предметами чи забрудненим, що не дозволяє чітко визначити символи номерного знака з відстані двадцяти метрів, перевернутим чи неосвітленим, а також без талона про проходження державного технічного огляду чи з талоном, що не належить цьому засобу або не відповідає вимогам стандарту, -
 
  тягне за собою накладення штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
  Повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною п'ятою цієї статті, -
 
  тягне за собою накладення штрафу від п'ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.
 
  Під транспортними засобами у статтях 121-126, 127-1 - 128-1, частинах першій і другій статті 129, частинах першій - четвертій статті 130, статтях 132-1, 133-1, 133-2, 139 і 140 слід розуміти всі види автомобілів, трактори та інші самохідні машини, трамваї і тролейбуси, а також мотоцикли та інші транспортні засоби".

Один неоподаткований минимум - это 17грн..


Ответ дан по состоянию законодательства на 05 Июля 2011, 16:58.

Законодательство (кодексы, законы и т.д.) можно найти на сайте Верховной Рады Украины