Вопрос: Уклонение по уплате налогов, как преступление по ст. 212 ч.1,ч.2 УК Украины
Какой предусмотрен срок давности по ст. 212 ч.1,ч.2 УК Украины - уклонение по уплате налогов в небольших размерах (9500грн.)

Александр, Киев


Ответ:

Уклонение от уплаты налогов в размере 9 500 гривен вообще не является преступлением.

Чтобы неуплата налогов считалась преступлением необходимо, чтобы размер не уплаченных налогов, как минимум, в тысячу раз превышал необлагаемый налогом минимум доходов граждан.

Существуют два вида   необлагаемых налогом минимума доходов граждан - один применяется для исчисления размера наказания в виде штрафа, а второй применяется для определения того является ли совершенное по своем размеру ущерба преступлением.  Более подробно смотрите ответ на вопрос: ШАХРАЙСТВО. Мошенничество. Какая сумма считается особо крупным размером мошенничества?

Что же касается сроков давности в принципе, то смотрите ответ на вопрос: Срок давности привлечения к уголовной ответственности. Порядок исчисления этого срока. 


Кримінальний кодекс України

N 2341-III, 05.04.2001, Кодекс України,  Верховна Рада України 

 Стаття 212. Ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів)

1. Умисне ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), що входять в систему оподаткування, введених у встановленому законом порядку, вчинене службовою особою підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності або особою, що займається підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи чи будь-якою іншою особою, яка зобов'язана їх сплачувати, якщо ці діяння призвели до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів у значних розмірах, -

карається штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

2. Ті самі діяння, вчинені за попередньою змовою групою осіб, або якщо вони призвели до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів у великих розмірах, -

караються штрафом від п'ятисот до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

3. Діяння, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені особою, раніше судимою за ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), або якщо вони призвели до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів в особливо великих розмірах, -

караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

4. Особа, яка вчинила діяння, передбачені частинами першою, другою, або діяння, передбачені частиною третьою (якщо вони призвели до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів в особливо великих розмірах) цієї статті, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона до притягнення до кримінальної відповідальності сплатила податки, збори (обов'язкові платежі), а також відшкодувала шкоду, завдану державі їх несвоєчасною сплатою (фінансові санкції, пеня).

П р и м і т к а. Під значним розміром коштів слід розуміти суми податків, зборів і інших обов'язкових платежів, які в тисячу і більше разів перевищують установлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян, під великим розміром коштів слід розуміти суми податків, зборів і інших обов'язкових платежів, які в три тисячі і більше разів перевищують установлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян, під особливо великим розміром коштів слід розуміти суми податків, зборів, інших обов'язкових платежів, які в п'ять тисяч і більше разів перевищують установлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян.Ответ дан по состоянию законодательства на 25 Мая 2011, 19:13.

Законодательство (кодексы, законы и т.д.) можно найти на сайте Верховной Рады Украины