Вопрос: Можливість приватизації двох земельних ділянок
Чи маю право приватизувати землю біля і під приватизованим і внесеним в реєстр житловим будинком, господарськими будівлями і спорудами, якщо в іншому селі приватизована земля для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.

Олександр, Київ


Ответ:
Відповідно до Земельного кодексу України приватизація земельних ділянок безоплатно можлива тільки один раз по кожному виду використання. 

Закон не пов'язує зазначене обмеження (один раз) з місцем знаходження земельної ділянки, тому це обмеження застосовується безвідносно до місця розташування земельної ділянки, тобто розповсюджується на всю територію України.

Отже, зважаючи на те, що ви вже приватизували земельну ділянку для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, більше ви не маєте право приватизовувати земельні ділянки того ж призначення, тобто таки, які призначені для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.

 
Земельний кодекс України
N 2768-III, 25.10.2001, Кодекс України,  Верховна Рада України 
 

Стаття 116. Підстави набуття права на землю із земель державної та комунальної власності

             1. Громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.

Набуття права власності громадянами та юридичними особами на земельні ділянки, на яких розташовані об'єкти, які підлягають приватизації, відбувається в порядку, визначеному частиною першою статті 128 цього Кодексу.

2. Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.

3. Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі:

а) приватизації земельних ділянок, які перебувають у користуванні громадян;

б) одержання земельних ділянок внаслідок приватизації державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій;

в) одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.

4. Передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, провадиться один раз по кожному виду використання.

5. Земельні ділянки, які перебувають у власності чи користуванні громадян або юридичних осіб, передаються у власність чи користування за рішенням органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування лише після припинення права власності чи користування ними в порядку, визначеному законом.


Ответ дан по состоянию законодательства на 12 Января 2014, 16:34.

Законодательство (кодексы, законы и т.д.) можно найти на сайте Верховной Рады Украины