Вопрос: Как подать заявление о вступление в наследство на Украине, являясь гражданином РФ, не выезжая на Украину?
Как подать заявление о вступление в наследство на Украине, являясь гражданином РФ, не выезжая на Украину?

Марина, Подольск


Ответ:
Вы имеете право подать заявление о принятии наследства почтой. 

Перед тем как отправить такое заявление нотариусу по месту открытия наследства, т.е. в Украину, Вам необходимо обратиться к любому нотариусу в Российской Федерации, чтобы он удостоверил вашу подпись на таком заявлении. 

______________________________________________________________________
Про затвердження Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України
N 296/5, 22.02.2012, Наказ,  Міністерство юстиції України
 
"3.3. Заяви про прийняття спадщини або відмову від її прийняття подаються спадкоємцем особисто нотаріусу за місцем відкриття спадщини у письмовій формі.

3.4. Якщо спадкоємець особисто прибув до нотаріуса за місцем відкриття спадщини, нотаріальне засвідчення справжності його підпису на таких заявах не вимагається. У цьому випадку нотаріус встановлює особу заявника, про що на заяві робиться відповідна службова відмітка. Ця відмітка скріплюється підписом нотаріуса.

3.5. Якщо заява, на якій справжність підпису спадкоємця не засвідчена, надійшла поштою, вона приймається нотаріусом, заводиться спадкова справа, а спадкоємцю повідомляється про заведення спадкової справи та необхідність надіслати заяву, оформлену належним чином (справжність підпису на таких заявах має бути нотаріально засвідченою), або особисто прибути до нотаріуса за місцем відкриття спадщини".


Ответ дан по состоянию законодательства на 07 Марта 2014, 14:38.

Законодательство (кодексы, законы и т.д.) можно найти на сайте Верховной Рады Украины