Вопрос: Могут ли лишить прав после ДТП, если нет пострадавших и видимых повреждений на транспорте?
Произошло ДТП пострадавших нет, видимых повреждений на транспорте тоже нет. ГАИ забрали права и выдали временные до постановление суда. Может ли суд лишить прав на полгода.

Татьяна, Киев


Ответ:
В таких случаях, как ваш, закон предусматривает возможность лишения прав на управление автомобилем на срок от полугода до года, что означает, что возможность лишения вас прав не исключена.

Однако, решение принимается в каждом конкретном случае в зависимости от конкретных обстоятельств. Лишение прав на управление - это не обязательное, а одно из возможных наказаний в таких случаях. Например, в качестве наказания в таких случаях может быть назначен штраф, а не лишение прав.

Лицо виновное в совершении ДТП вообще освобождается от административной ответственности, т.е. оно не может быть лишено прав на управление и на него не может быть наложен штраф за нарушение правил дорожного движения в случаях, когда при ДТП нет погибших и травмированных, ущерб причинен только транспортным средствам, которые застрахованы, и участники ДТП пришли к согласию между собой об оформлении ("и оформили") ДТП представителем страховой организации без участия ГАИ.
 

Кодекс України про адміністративні правопорушення

N 8073-X, 07.12.1984, Кодекс України,  Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки 

 Стаття 124. Порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна

Порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, -

тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.

Примітка. Особа, цивільно-правова відповідальність якої застрахована, звільняється від адміністративної відповідальності за порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, за умови, що учасники дорожньо-транспортної пригоди скористалися правом спільно скласти повідомлення про цю пригоду відповідно до Закону України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів".

 

Про Правила дорожнього руху

N 1306, 10.10.2001, Постанова,  Кабінет Міністрів України 

 2.11. Якщо внаслідок дорожньо-транспортної пригоди немає потерпілих та не завдано матеріальної шкоди третім особам, а транспортні засоби можуть безпечно рухатися, водії (за наявності взаємної згоди в оцінці обставин скоєного) можуть прибути до найближчого поста Державтоінспекції або в орган чи підрозділ міліції для оформлення відповідних матеріалів, попередньо склавши схему пригоди та поставивши підписи під нею.

Третіми особами вважаються інші учасники дорожнього руху, які через обставини виявились причетними до дорожньо-транспортної пригоди.

У разі коли під час дорожньо-транспортної пригоди пошкоджено лише застраховані транспортні засоби та немає загиблих і травмованих, допускається оформлення відповідних матеріалів представником страхової організації без участі працівника підрозділу Державтоінспекції за згодою учасників пригоди.

 


Ответ дан по состоянию законодательства на 30 Сентября 2011, 21:26.

Законодательство (кодексы, законы и т.д.) можно найти на сайте Верховной Рады Украины