Вопрос: Квартира. Виселення квартирантів з подарованої квартири.
Скажіть будь ласка!!!Якщо квартира була подарована бабусею та дідусем онуку якому 11 років 2.5 років назад,і вони(бабуся та дідусь) найняли туди квартирантів які живуть і досі і не хочуть з'їзжати,чи можу я як опікун (батько)онука якому була подарена квартира якось висилити квартирантів???Дякую!!!

Андрій, Чернівці


Ответ:
Права вимагати виселення ви то маєте, але чи потрібно цим правом користуватися?

Якщо бабуся з дідусем подарували квартиру вашому синові, то це означає, що власником цієї квартири є ваш син і тільки він може розпоряджатися цією квартирою (дарувати, продавати, здавати в оренду і т.ї.). Правда, до досягнення повноліття (18 років) син не може здійснювати свої права по розпорядженню квартирою.

До досягнення сином повноліття всі права по розпорядженню зазначеною квартирою можуть здійснюватися вами та матір'ю дитини при умові отриманням згоди органів опіки та піклування на дарування, продаж, здачу в оренду і т.ї.. 

В вашому випадку для виселення квартирантів згоди органу опіки та піклування не потребується, тому що квартира здається в оренду не від імені сина і син не отримує дохід від цієї здачі квартири в оренду.

Ви дійсно можете звернутися до суду від імені свого сина з позовом до квартирантів про виселення і суд цей позов повинен задовольнити, якщо буде встановлено, що син є власником квартири і ви не укладали від імені сина з квартирантами договір оренди або якийсь інший договір з наданням їм права користування квартирою.

Перед тим, як звернутися з таким позовом до суду, слід зареєструвати право власності сина на квартиру в БТІ на підставі договору дарування, тому що згідно закону право власності на нерухоме майно вважається набутим не з моменту укладання договору (наприклад, дарування), а з моменту реєстрації цього права в БТІ.

Таким чином, ви маєте право звернутися від імені сина до суду про виселення квартирантів.

Але при цьому вам слід враховувати, що бабуся з дідусем будуть незадоволені, тому що вони втратять дохід, який вони отримують від здачі квартири в оренду. Найімовірніше, що можна очікувати в цьому випадку - це позов до вашого сина про визнання договору дарування недійсним. Скоріше за все мотивуватися позов буде тим, що бабуся з дідусем думали, що вони укладають не договір дарування, а якийсь інший договір, згідно з яким право власності на квартиру повинно було перейти до вашого сина тільки після їх смерті, а їх обдурили, або вони неправильно все розуміли і як виявилося уклали договір дарування.

З урахуванням судової практики з подібних справ, шанси виграти такий процес у бабусі та дідуся достатньо високі. Саме тому вам і слід замислитися звертатися до суду про виселення квартирантів чи утриматися від такого звернення до суду?

В той же час, якщо синові вкрай необхідна ця квартира для проживання, у вас не має ніякого житла на праві власності, а у бабусі з дідусем є інша квартира - шанси бабусі та дідуся виграти справу в суді значно зменшуються.

В будь-якому випадку, рішення про звернення до суду слід приймати в кожному конкретному випадку з урахуванням всіх конкретних обставин, які склалися в конкретній ситуації.

З огляду на це, я рекомендував би вам звернутися у себе в місті до адвоката (юриста), який надасть вам більш конкретну пораду після того, як він з'ясує всі обставини, які можуть тим чи іншим чином вплинути на вирішення вашого питання. 

Ответ дан по состоянию законодательства на 29 Марта 2011, 13:04.

Законодательство (кодексы, законы и т.д.) можно найти на сайте Верховной Рады Украины