Людмила, Одесса
Теоретически нахождение в больнице (лечение) с сотрясением головного мозга более 21 дней может быть признано средней тяжести телесным повреждением, потому по окончанию лечения вы можете требовать повторного проведения экспертизы на предмет определения степени тяжести причиненных вам телесных повреждений. Если экспертиза определит, что вам причинены средней тяжести телесные повреждения, то милиция должна возбудить уголовное дело.После направления милицией дела в суд для привлечения виновных к ответственности вы сможете подать исковое заявление в рамках уголовного дела, т.е. в том же судебном процессе, о возмещении вам материального и морального ущерба. Исковое заявление должно соответствовать форме, установленной законом, иначе оно может быть не принято судом. Форма икового заявления, т.е. обязательные требования к его оформлению и подаче определяются ст.119, 120 Гражданского процессуального кодекса Украины:
"Стаття 119. Форма і зміст позовної заяви
1. Позовна заява подається в письмовій формі.
2. Позовна заява повинна містити:
1) найменування суду, до якого подається заява;
2) ім'я (найменування) позивача і відповідача, а також ім'я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання або місцезнаходження, поштовий індекс, номер засобів зв'язку, якщо такий відомий;
3) зміст позовних вимог;
4) ціну позову щодо вимог майнового характеру;
5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги;
6) зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування;
7) перелік документів, що додаються до заяви.
3. Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її подання.
4. Позовна заява повинна відповідати іншим вимогам, встановленим законом.
5. До позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору та оплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
6. У разі пред'явлення позову особами, які діють на захист прав, свобод та інтересів іншої особи, в заяві повинні бути зазначені підстави такого звернення.
7. Якщо позовна заява подається представником позивача, до позовної заяви додається довіреність чи інший документ, що підтверджує його повноваження.
8. Позовна заява, подана після забезпечення доказів або позову, повинна містити, крім зазначеного у частині другій цієї статті, відомості про забезпечення доказів або позову.
Стаття 120. Подання копії позовної заяви та доданих до неї документів
1. Позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
2. Правила цієї статті щодо подання копій документів не поширюються на позови, що виникають з трудових правовідносин, а також про відшкодування шкоди, завданої внаслідок злочину чи каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю фізичної особи, незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів дізнання, досудового слідства, прокуратури або суду".
В СЛУЧАЕ, ЕСЛИ телесные повреждения все-таки останутся легкими по степени тяжести, то милиция не будет возбуждать уголовного дела, т.к. такие дела относятся к делам, так называемого, частного обвинения. В этом случае вы имеете право обратиться в суд с жалобой (так называется документ), в которой вы указываете суть происшедшего и просите привлечь виновных к уголовной ответственности за причинение легких телесных повреждений (ст.125УК Украины), а также взыскать материальный и моральный ущерб, причиненный вам в результате избиения. Жалоба должна по форме соответствовать требованиям, которые предъявляются к обвинительному заключению.
Из Уголовного кодекса Украины:
"Стаття 125. Умисне легке тілесне ушкодження
1. Умисне легке тілесне ушкодження -
карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот годин, або виправними роботами на строк до одного року.
2. Умисне легке тілесне ушкодження, що спричинило короткочасний розлад здоров'я або незначну втрату працездатності, -
карається штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п'ятдесяти до двохсот сорока годин або виправними роботами на строк до одного року, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років".
Что в первом случае, что во втором при обращении в суд с просьбой о взыскании материального и морального ущерба вы не уплачиваете ни судебный сбор, ни расходы на информационно-техническое обеспечение судебного процесса, т.к. закон освобождает от уплаты судебных расходов по гражданским требованиям, которые вытекают из уголовного дела.
Ответ дан по состоянию законодательства на 26 Августа 2009, 19:00.
Законодательство (кодексы, законы и т.д.) можно найти на сайте Верховной Рады Украины