Вопрос: При каких условиях производится условно-досрочное освобождение?
Мой муж был осуждён по статье 186ч.2 УК Украины на 2 года. Он является инвалидом армии, страдает эпилепсией. Начальник колонии сказал что нужно отсидеть две третьи срока, помогите, что делать?

Наталья, Киев


Ответ:

К сожалению, начальник прав.

Ничем помочь не могу.

Каким бы незаконным не был бы приговор, но если он вступил в законную силу, то он является законным. 

Из Уголовного Кодекса Украины:

"Стаття 81. Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання 

1. До осіб, що відбувають покарання у виді виправних робіт, службових обмежень для військовослужбовців, обмеження волі, тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців або позбавлення волі, може бути застосоване умовно-дострокове звільнення від відбування покарання. Особу може бути умовно-достроково звільнено повністю або частково і від відбування додаткового покарання. 

2. Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання може бути застосоване, якщо засуджений сумлінною поведінкою і ставленням до праці довів своє виправлення. 

3. Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання може бути застосоване після фактичного відбуття засудженим: 

1) не менше половини строку покарання, призначеного судом за злочин невеликої або середньої тяжкості, а також за необережний тяжкий злочин; 

2) не менше двох третин строку покарання, призначеного судом за умисний тяжкий злочин чи необережний особливо тяжкий злочин, а також у разі, якщо особа раніше відбувала покарання у виді позбавлення волі за умисний злочин і до погашення або зняття судимості знову вчинила умисний злочин, за який вона засуджена до позбавлення волі; 

3) не менше трьох чвертей строку покарання, призначеного судом за умисний особливо тяжкий злочин, а також покарання, призначеного особі, яка раніше звільнялася умовно-достроково і знову вчинила умисний злочин протягом невідбутої частини покарання. 

4. У разі вчинення особою, до якої було застосовано умовно-дострокове звільнення від відбування покарання, протягом невідбутої частини покарання нового злочину суд призначає їй покарання за правилами, передбаченими статтями 71 і 72 цього Кодексу. 

Стаття 12. Класифікація злочинів 

1. Залежно від ступеня тяжкості злочини поділяються на злочини невеликої тяжкості, середньої тяжкості, тяжкі та особливо тяжкі. 

2. Злочином невеликої тяжкості є злочин, за який передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк не більше двох років, або інше, більш м'яке покарання. 

3. Злочином середньої тяжкості є злочин, за який передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк не більше п'яти років

4. Тяжким злочином є злочин, за який передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк не більше десяти років

5. Особливо тяжким злочином є злочин, за який передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк понад десять років або довічного позбавлення волі. 

Стаття 186. Грабіж 

1. Відкрите викрадення чужого майна (грабіж) - 

карається штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або позбавленням волі на строк до чотирьох років. 

2. Грабіж, поєднаний з насильством, яке не є небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або вчинений повторно, або за попередньою змовою групою осіб, - 

карається позбавленням волі на строк від чотирьох до шести років

3. Грабіж, поєднаний з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище або що завдав значної шкоди потерпілому, - 

карається позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років. 

4. Грабіж, вчинений у великих розмірах, - 

карається позбавленням волі на строк від семи до десяти років. 

5. Грабіж, вчинений в особливо великих розмірах або організованою групою, - 

карається позбавленням волі на строк від восьми до тринадцяти років із конфіскацією майна". 

Таким образом, учитывая, что преступление, предусмотренное ч.2 ст.186УК Украины, предусматривает наказание до 6 лет лишения свободы, оно относится к тяжким преступлениям, независимо от того какое наказание (сколько лет лишения свободы) назначили конкретному человеку. Часть срока наказания, после отбытия которой допускается применение условно-досрочного освобождения,  определяется не от максимального срока, предусмотренного статьей, а от конкретного срока, назначенного конкретному человеку. Следовательно, условно-досрочное освобождение в отношении вашего мужа допускается только после того, как он отбудет 2/3 срока назначенного ему наказания, а именно через 16 месяцев (24:3=8+8=16).


Ответ дан по состоянию законодательства на 05 Ноября 2008, 18:49.

Законодательство (кодексы, законы и т.д.) можно найти на сайте Верховной Рады Украины