Вопрос: В якій валюті сплачується судовий збір (держмито)?

Було надано фізичній особі позику у сумі 1000 доларів США, що підтверджується розпискою написаною ним власноручно. Громадянин не повернув у вказаний в розписці строк дану суму. Всі заходи досудового врегулювання вичерпанні. Для подання позову в суд необхідно сплатити державне мито! Виникає питання : Який розмір і в якій валюті необхідно сплачувати держ. ми-то та судовий збір для подання позову про стягнення заборгованості?

Максим, Житомир


Ответ:

Розмір державного мита (судового збору) та порядок його сплати встановлюються Декретом Кабінету Міністрів України «Про державне мито».
Статтею 7 зазначеного Декрету встановлено:
«З позовів, що подаються до суду та господарського суду в іноземній валюті, а також за дії та операції в іноземній валюті державне мито сплачується в іноземній валюті. У разі коли розмір ставок державного мита передбачено в частинах неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, державне мито сплачується в іноземній валюті з урахуванням курсу грошової одиниці Національного банку України…».
Але судова практика склалась таким чином, що по таким позовам, як ваш, мито сплачується в національній валюті України. Зазначивши суму боргу в доларах, перераховуєте його в гривні по курсу Національного банку України на момент подачі позову і з цієї суми визначаєте розмір судового збору.
По позовам майнового характеру розмір судового збору встановлений в розмірі 1 відсотку ціни позову, але не менше 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і не більше 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Неоподаткований мінімум дорівнює 17грн..
В вашому випадку 1% складає 10 доларів США, що менш ніж 3 неоподаткованих мінімуми (3х17=51), тому розмір судового збору, який ви повинні сплатити складає 51грн..
Крім сплати судового збору при зверненні до суду сплачуються також витрати на інформаційне-технічне забезпечення суду.
Розмір цих витрат встановлюється Постановою КМ України від 21 грудня 2005 р. N 1258 «Про затвердження Порядку оплати витрат з інформаційно-технічного забезпечення судових процесів, пов'язаних з розглядом цивільних та господарських справ, та їх розмірів».
По справам позовного провадження з розгляду спору майнового характеру витрати встановлені в розмірі 30грн.. Саме цю сума вам і слід буде сплатити.
Номера рахунків (реквізити), на які слід сплачувати судовий збір та зазначені витрати зазвичай є на інформаційних дошках в приміщеннях суду, а також закладені в комп’ютерну систему банків.


Ответ дан по состоянию законодательства на 12 Мая 2008, 10:18.

Законодательство (кодексы, законы и т.д.) можно найти на сайте Верховной Рады Украины