Пятница, 09 Декабря 2016, 13:33

ЮРИДИЧЕСКАЯ КОМПАНИЯ

адвоката Дмитрия Тодорова

г.Одесса ул. Малая Арнаутская, 4

Главная страница | Регистрация | Вход Приветствую Вас Гость
Главная » Бесплатная юридическая консультация в интернете » Жилищное право

ВОПРОС:

Выселение после развода. Сохраняется ли право на проживание в квартире супруга после развода?

Может ли мой бывший супруг требовать в законном порядке выселения меня и двух несовершеннолетних детей из его квартиры (у него дарственная)? В разводе уже год.

Алена, Измаил


ОТВЕТ:

Супруг не может выселить вас из квартиры только по тому основанию, что вы перестали быть членами семьи.

Детей ваш супруг также не имеет право выселить из квартиры, т.к. в соответствии с Семейным кодексом Украины родители обязаны обеспечить своих несовершеннолетних детей местом проживания.

Однако, следует учитывать, что т.к. квартира является собственностью только вашего супруга, то для распоряжения ею (продать, подарить и т.д.) ему не требуется чьего-либо согласия, т.е. ваш супруг может продать квартиру никого не спрашивая. Правда, на практике у него могут быть проблемы с продажей, дарением и т.д., т.к. нотариус скорее всего потребует согласия органов опеки и попечительства на продажу квартиры, т.к. в ней прописаны несовершеннолетние дети, а органы опеки обязаны охранять интересы несовершеннолетних детей (например, контролировать выполнение родителями обязанности по предоставлению детям места для проживания).

ИЗ ГРАЖДАНСКОГО КОДЕКСА УКРАИНЫ:

"Стаття 405. Право членів сім'ї власника житла на користування цим житлом


1. Члени сім'ї власника житла, які проживають разом з ним, мають право на користування цим житлом відповідно до закону. 

Житлове приміщення, яке вони мають право займати, визначається його власником. 

2. Член сім'ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім'ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом". 

ИЗ ЖИЛИЩНОГО КОДЕКСА УКРАИНЫ:

Стаття 156. Права і обов'язки членів сім'ї власника жилого будинку (квартири) 

Члени сім'ї власника жилого будинку (квартири), які проживають разом з ним у будинку (квартирі), що йому належить, користуються жилим приміщенням нарівні з власником будинку (квартири), якщо при їх вселенні не було іншої угоди про порядок користування цим приміщенням. 

За згодою власника будинку (квартири) член його сім'ї вправі вселяти в займане ним жиле приміщення інших членів сім'ї. На вселення до батьків їх неповнолітніх дітей згоди власника не потрібно. 

Члени сім'ї власника будинку зобов'язані дбайливо ставитися до жилого будинку (квартири). Повнолітні члени сім'ї власника зобов'язані брати участь у витратах по утриманню будинку (квартири) і придомової території та проведенню ремонту. Спори між власником та членами його сім'ї про розмір участі у витратах вирішуються в судовому порядку. 

До членів сім'ї власника будинку (квартири) належать особи, зазначені в частині другій статті 64 цього Кодексу. Припинення сімейних відносин з власником будинку (квартири) не позбавляє їх права користування займаним приміщенням. У разі відсутності угоди між власником будинку (квартири) і колишнім членом його сім'ї про безоплатне користування жилим приміщенням до цих відносин застосовуються правила, встановлені статтею 162 цього Кодексу

Стаття 162. Плата за користування жилим приміщенням і за комунальні послуги в будинку (квартирі), що належить громадянинові 

Плата за користування жилим приміщенням в будинку (квартирі), що належить громадянинові на праві приватної власності, встановлюється угодою сторін. 

Плата за комунальні послуги береться крім квартирної плати за затвердженими в установленому порядку тарифами. 

Строки внесення квартирної плати і плати за комунальні послуги визначаються угодою сторін. Наймач зобов'язаний своєчасно вносити квартирну плату і плату за комунальні послуги". 

 


Ответ дан по состоянию законодательства на день ответа.

Законодательство (кодексы, законы и т.д.) можно найти на сайте Верховной Рады Украины



Ответ добавлен: 10 Сентября 2009
Использование материалов сайта разрешается только при наличии гиперссылки на www.todorov.od.ua
Юридические услуги. Одесса. Адвокат Дмитрий Тодоров Мы в Google+ © 2007 - 2016


Хостинг от uWeb