Четверг, 08 Декабря 2016, 02:06

ЮРИДИЧЕСКАЯ КОМПАНИЯ

адвоката Дмитрия Тодорова

г.Одесса ул. Малая Арнаутская, 4

Главная страница | Регистрация | Вход Приветствую Вас Гость
Главная » Бесплатная юридическая консультация в интернете » Семейное право

ВОПРОС:

Кто считается отцом ребенка, рожденного в повторном браке, если беременность наступила в первом браке

Подскажите пожалуйста, если брак был расторгнут, но в это время женщина была беременна и через какое-то время, до появления ребенка на свет, другой мужчина, настоящий биологический отец ребенка, вступил в брак с этой женщиной, тогда чьим считается ребенок???

Наталья, Одесса


ОТВЕТ:

Если женщина после расторжения брака не вступала в другой брак и у нее родился ребенок в течение  10 месяцев после расторжения брака, то юридическим отцом ребенка считается бывший муж

Родителями ребенка, рожденного в браке (независимо от момента его зачатия), являются родившая его женщина и мужчина, с которым эта женщина состоит в браке на момент рождения ребенка

Таким образом, в вашей ситуации мужчина, с которым вы расторгли брак, не является юридическим отцом ребенка. Юридически отцом ребенка является ваш муж, с которым вы состояли в браке на момент рождения ребенка (в данном случае, он же, по вашим словам, и биологический отец).


Сімейний кодекс України

N 2947-III, 10.01.2002, Кодекс України,  Верховна Рада України

 

 Стаття 122. Визначення походження дитини від матері та батька, які перебувають у шлюбі між собою

1. Дитина, яка зачата і (або) народжена у шлюбі, походить від подружжя.

Походження дитини від подружжя визначається на підставі Свідоцтва про шлюб та документа закладу охорони здоров'я про народження дружиною дитини.

2. Дитина, яка народжена до спливу десяти місяців після припинення шлюбу або визнання його недійсним, походить від подружжя.

3. Подружжя, а також жінка та чоловік, шлюб між якими припинено, у разі народження дитини до спливу десяти місяців після припинення їх шлюбу, мають право подати до органу державної реєстрації актів цивільного стану спільну заяву про невизнання чоловіка (колишнього чоловіка) батьком дитини. Така вимога може бути задоволена лише у разі подання іншою особою та матір'ю дитини заяви про визнання батьківства.

Якщо дитина народилася до спливу десяти місяців від дня припинення шлюбу внаслідок смерті чоловіка, походження дитини від батька може бути визначене за спільною заявою матері та чоловіка, який вважає себе батьком.

  

Стаття 124. Визначення походження дитини від батька у разі реєстрації повторного шлюбу з її матір'ю

1. Якщо дитина народилася до спливу десяти місяців від дня припинення шлюбу або визнання шлюбу недійсним, але після реєстрації повторного шлюбу її матері з іншою особою, вважається, що батьком дитини є чоловік її матері у повторному шлюбі.

Батьківство попереднього чоловіка може бути визначене на підставі його спільної заяви з чоловіком у повторному шлюбі або за рішенням суду.


Ответ дан по состоянию законодательства на день ответа.

Законодательство (кодексы, законы и т.д.) можно найти на сайте Верховной Рады Украины



Ответ добавлен: 23 Февраля 2012
Использование материалов сайта разрешается только при наличии гиперссылки на www.todorov.od.ua
Юридические услуги. Одесса. Адвокат Дмитрий Тодоров Мы в Google+ © 2007 - 2016


Хостинг от uWeb