Воскресенье, 11 Декабря 2016, 11:54

ЮРИДИЧЕСКАЯ КОМПАНИЯ

адвоката Дмитрия Тодорова

г.Одесса ул. Малая Арнаутская, 4

Главная страница | Регистрация | Вход Приветствую Вас Гость
Главная » Бесплатная юридическая консультация в интернете » Жилищное право

ВОПРОС:

Право на квартиру, которая куплена за деньги, имевшиеся до брака

Купил квартиру в новостройке. При этом оформил предварительный договор (нотариально заверенный) в котором указано, что квартира куплена при 100% оплате, и после сдачи дома в эксплуатацию будет подписан основной договор купли-продажи. Ну и сам вопрос: если я женюсь до подписания основного договора, будет ли девушка претендовать на квартиру в случаи развода?

Пётр, Киев


ОТВЕТ:

В соответствии с Семейным кодексом Украины имущество, приобретенное в период брака за средства, принадлежавшие супругу до брака, является личной собственностью супруга, которому принадлежали эти средства. 

Из сказанного следует, что так как квартира будет приобретена полностью за деньги, которые принадлежали вам до брака, что подтверждается тем, что стоимость квартиры вы оплатили полностью еще до брака, то эта квартира по закону будет являться ваше личной собственностью, даже если факт приобретения этой квартиры юридически будет завершен уже в период, когда вы будете находиться в браке.

Таким образом, будет ли ваша девушка претендовать на эту квартиру я не знаю, но если она будет на нее претендовать, то у нее нет шансов (при обстоятельствах изложенных вами) получить право собственности на нее или какую-то ее часть.


Сімейний кодекс України
N 2947-III, 10.01.2002, Кодекс України,  Верховна Рада України
 
 

Стаття 57. Майно, що є особистою приватною власністю дружини, чоловіка

1. Особистою приватною власністю дружини, чоловіка є:

1) майно, набуте нею, ним до шлюбу;

2) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування;

3) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але за кошти, які належали їй, йому особисто;

4) житло, набуте нею, ним за час шлюбу внаслідок його приватизації відповідно до Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду";

 

5) земельна ділянка, набута нею, ним за час шлюбу внаслідок приватизації земельної ділянки, що перебувала у її, його користуванні, або одержана внаслідок приватизації земельних ділянок державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій, або одержана із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених Земельним кодексом України.

2. Особистою приватною власністю дружини та чоловіка є речі індивідуального користування, в тому числі коштовності, навіть тоді, коли вони були придбані за рахунок спільних коштів подружжя.

3. Особистою приватною власністю дружини, чоловіка є премії, нагороди, які вона, він одержали за особисті заслуги.

Суд може визнати за другим з подружжя право на частку цієї премії, нагороди, якщо буде встановлено, що він своїми діями (ведення домашнього господарства, виховання дітей тощо) сприяв її одержанню.

4. Особистою приватною власністю дружини, чоловіка є кошти, одержані як відшкодування за втрату (пошкодження) речі, яка їй, йому належала, а також як відшкодування завданої їй, йому моральної шкоди.

5. Особистою приватною власністю дружини, чоловіка є страхові суми, одержані нею, ним за обов'язковим особистим страхуванням, а також за добровільним особистим страхуванням, якщо страхові внески сплачувалися за рахунок коштів, що були особистою приватною власністю кожного з них.

6. Суд може визнати особистою приватною власністю дружини, чоловіка майно, набуте нею, ним за час їхнього окремого проживання у зв'язку з фактичним припиненням шлюбних відносин.

7. Якщо у придбання майна вкладені крім спільних коштів і кошти, що належали одному з подружжя, то частка у цьому майні, відповідно до розміру внеску, є його особистою приватною власністю.


Ответ дан по состоянию законодательства на день ответа.

Законодательство (кодексы, законы и т.д.) можно найти на сайте Верховной Рады Украины



Ответ добавлен: 26 Августа 2013
Использование материалов сайта разрешается только при наличии гиперссылки на www.todorov.od.ua
Юридические услуги. Одесса. Адвокат Дмитрий Тодоров Мы в Google+ © 2007 - 2016


Хостинг от uWeb