Вторник, 06 Декабря 2016, 07:47

ЮРИДИЧЕСКАЯ КОМПАНИЯ

адвоката Дмитрия Тодорова

г.Одесса ул. Малая Арнаутская, 4

Главная страница | Регистрация | Вход Приветствую Вас Гость
Главная » Бесплатная юридическая консультация в интернете » Наследственное право

ВОПРОС:

Права детей в гражданском браке при наследовании

Я прожила всю жизнь с мужем в гражданском браке, мы родили и вырастили двоих совместных детей, но юридически отец не оформлял отцовство, дети на моей фамилии. Дом на муже. На момент его смерти в доме прописаны и проживали мы с мужем и двое совершеннолетних детей. Имеют ли право дети на наследство или им надо доказывать в суде родственные связи? Заявлять нотариусу на наследство или подождать полгода? У мужа есть старшая дочь от предыдущего брака и живы родители.

Лора, Севастополь


ОТВЕТ:

Права детей, рожденных в гражданском браке ничем не отличаются от прав детей, рожденных в зарегистрированном браке.

Что касается вашего случая, то совершенно неважно чью фамилию носят дети, важно записан ли ваш гражданский муж отцом ваших детей по вашему совместному с ним заявлению. Другими словами, если при регистрации рождения детей вы совместно с мужем подавали заявления, что он является отцом рожденных вами детей, то вам достаточно предъявить свидетельства о рождении детей, которые и будут являться доказательством родственных отношений. 

Если же отец детей в свидетельствах об их рождении не указан либо указан с ваших слов, то придется через суд доказывать отцовство умершего, чтобы получить право детей на наследование. 

О принятии наследства надо заявлять нотариусу до полугода, а не после пол года после смерти наследодателя (подробнее по этому поводу можете посмотреть ответы на данном сайте по вопросам принятия наследства).

Сімейний кодекс України

N 2947-III, 10.01.2002, Кодекс України,  Верховна Рада України

 

 Стаття 125. Визначення походження дитини, батьки якої не перебувають у шлюбі між собою

1. Якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від матері визначається на підставі документа закладу охорони здоров'я про народження нею дитини.

2. Якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від батька визначається:

1) за заявою матері та батька дитини;

( Пункт 2 частини другої статті 125 виключено на підставі Закону

N 2398-VI від 01.07.2010 )

3) за рішенням суду.

 

Стаття 126. Визначення походження дитини від батька за заявою жінки та чоловіка, які не перебувають у шлюбі між собою

1. Походження дитини від батька визначається за заявою жінки та чоловіка, які не перебувають у шлюбі між собою. Така заява може бути подана як до, так і після народження дитини до органу державної реєстрації актів цивільного стану.

2. Якщо заява про визнання себе батьком дитини подана неповнолітнім, орган державної реєстрації актів цивільного стану повідомляє батьків, опікуна, піклувальника неповнолітнього про запис його батьком дитини. У разі якщо повідомити батьків, опікуна, піклувальника неповнолітнього неможливо, орган державної реєстрації актів цивільного стану повинен повідомити орган опіки та піклування про запис неповнолітнього батьком дитини.

3. Якщо заява про визнання батьківства не може бути подана особисто, вона може бути подана через представника або надіслана поштою, за умови її нотаріального засвідчення. Повноваження представника мають бути нотаріально засвідчені.

Стаття 128. Визнання батьківства за рішенням суду

1. За відсутності заяви, право на подання якої встановлено статтею 126 цього Кодексу, батьківство щодо дитини може бути визнане за рішенням суду.

2. Підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до Цивільного процесуального кодексу України.

3. Позов про визнання батьківства може бути пред'явлений матір'ю, опікуном, піклувальником дитини, особою, яка утримує та виховує дитину, а також самою дитиною, яка досягла повноліття.

Позов про визнання батьківства може бути пред'явлений особою, яка вважає себе батьком дитини.

4. Позов про визнання батьківства приймається судом, якщо запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень вчинено відповідно до частини першої статті 135 цього Кодексу.

 

Стаття 130. Встановлення факту батьківства за рішенням суду

1. У разі смерті чоловіка, який не перебував у шлюбі з матір'ю дитини, факт його батьківства може бути встановлений за рішенням суду.

Заява про встановлення факту батьківства приймається судом, якщо запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень вчинено відповідно до частини першої статті 135 цього Кодексу.

2. Заява про встановлення факту батьківства може бути подана особами, зазначеними у частині третій статті 128 цього Кодексу.

 

 


Ответ дан по состоянию законодательства на день ответа.

Законодательство (кодексы, законы и т.д.) можно найти на сайте Верховной Рады Украины



Ответ добавлен: 12 Сентября 2012
Использование материалов сайта разрешается только при наличии гиперссылки на www.todorov.od.ua
Юридические услуги. Одесса. Адвокат Дмитрий Тодоров Мы в Google+ © 2007 - 2016


Хостинг от uWeb