Вторник, 06 Декабря 2016, 07:44

ЮРИДИЧЕСКАЯ КОМПАНИЯ

адвоката Дмитрия Тодорова

г.Одесса ул. Малая Арнаутская, 4

Главная страница | Регистрация | Вход Приветствую Вас Гость
Главная » Бесплатная юридическая консультация в интернете » Хозяйственное право

ВОПРОС:

Переоформление коммерческой недвижимости

Подскажите, как переоформить коммерческую недвижимость (автостоянка- кап.строение 100м2 в собственности, зем.участок в аренде), принадлежащую частному предпринимателю на другого человека (не родственника)??? 

Сергей, Бердянск


ОТВЕТ:

Переоформить коммерческую недвижимость можно в обычном порядке - путем продажи. 

Право собственности - это право владения, пользования и распоряжения имуществом. Каждый собственник имеет право распорядиться своей собственностью по своему усмотрению, т.е. имеет право подарить ее, продать и т.п.. Поэтому вы спокойно можете продать строение, которое является вашей собственностью. Однако, если это строение было приобретено в период, когда вы состояли в браке, то в этом случае для его продажи потребуется нотариальное согласие супруги, в период брака с которой вы приобрели это строение.

Земельный участок вы продать не можете, т.к. он не является вашей собственностью. Но это не является препятствием для продажи строения, т.к. в соответствии с законом одновременно с переходом права собственности на строение к покупателю строения переходит и право на земельный участок, на котором расположено это строение, на тех же условиях. В данном случае, к покупателю перейдет право аренды этого земельного участка, т.е. с момента, когда покупатель станет собственником строения, он одновременно станет арендатором земельного участка. 

Препятствием для продажи строения может быть отсутствие кадастрового номера у земельного участка. Однако, судя по вопросу, кадастровый номер у участка есть, потому препятствий для продажи расположенного на нем строения нет.

Учитывая, что речь идет о продаже недвижимости, договор купли-продажи должен быть оформлен в нотариальном порядке.


Земельний кодекс України

N 2768-III, 25.10.2001, Кодекс України,  Верховна Рада України

  

Стаття 120. Перехід права на земельну ділянку у разі набуття права на жилий будинок, будівлю або споруду

1. У разі набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, що перебувають у власності, користуванні іншої особи, припиняється право власності, право користування земельною ділянкою, на якій розташовані ці об'єкти. До особи, яка набула право власності на жилий будинок, будівлю або споруду, розміщені на земельній ділянці, що перебуває у власності іншої особи, переходить право власності на земельну ділянку або її частину, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення.

2. Якщо жилий будинок, будівля або споруда розміщені на земельній ділянці, що перебуває у користуванні, то в разі набуття права власності на ці об'єкти до набувача переходить право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені, на тих самих умовах і в тому ж обсязі, що були у попереднього землекористувача.

3. У разі переходу права власності на будинок або його частину від однієї особи до іншої за договором довічного утримання право на земельну ділянку переходить на умовах, на яких ця земельна ділянка належала попередньому землевласнику (землекористувачу).

4. У разі набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду кількома особами право на земельну ділянку визначається пропорційно до часток осіб у праві власності жилого будинку, будівлі або споруди.

5. У разі набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду фізичними або юридичними особами, які не можуть мати у власності земельних ділянок, до них переходить право користування земельною ділянкою, на якій розташований жилий будинок, будівля або споруда, на умовах оренди.

6. Істотною умовою договору, який передбачає набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, є кадастровий номер земельної ділянки, право на яку переходить у зв'язку з набуттям права власності на ці об'єкти.

Укладення договору, який передбачає набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, що пов'язане з переходом права на частину земельної ділянки, здійснюється після виділення цієї частини в окрему земельну ділянку та присвоєння їй окремого кадастрового номера.

У разі набуття права власності на жилий будинок (крім багатоквартирного), який розташований на землях державної або комунальної власності, що перебувають у користуванні іншої особи, та необхідності поділу земельної ділянки площа земельної ділянки, що формується, не може бути меншою, ніж максимальний розмір земельних ділянок відповідного цільового призначення, визначених статтею 121 Земельного кодексу України (крім випадків, коли формування земельної ділянки в такому розмірі є неможливим).


Ответ дан по состоянию законодательства на день ответа.

Законодательство (кодексы, законы и т.д.) можно найти на сайте Верховной Рады Украины



Ответ добавлен: 29 Октября 2012
Использование материалов сайта разрешается только при наличии гиперссылки на www.todorov.od.ua
Юридические услуги. Одесса. Адвокат Дмитрий Тодоров Мы в Google+ © 2007 - 2016


Хостинг от uWeb