Четверг, 22 Февраля 2018, 18:17

ЮРИДИЧЕСКАЯ КОМПАНИЯ

адвоката Дмитрия Тодорова

г.Одесса ул. Малая Арнаутская, 4

Главная страница | Регистрация | Вход Приветствую Вас Гость
Главная » Бесплатная юридическая консультация в интернете » Общее право

ВОПРОС:

Як скасувати обтяження на майно?

Мені надійшов витяг з реєстру обтяжень рухомого майна, в якому говориться, що на моє майно накладено обтяження на підставі договору-займу між мною та невідомим мені громадянином. Єдине припущення походження цього шахрайства, що декілька років тому у мене були викраденні документи серед яких були і копії паспорту та коду. Питання: які повинні бути мої кроки захисту від цього шахрайства//??

Лілія, Харків


ОТВЕТ:

У витязі з реєстру обтяжень рухомого майна, який надійшов до вас, повинно бути зазначено особу або орган, який наклав це обтяження. Саме до цієї особи або органу і потрібно звертатися з питанням про скасування цього обтяження.

У вашому випадку, судячи з того, з якого приводу накладено обтяження, скоріше за все воно накладено ухвалою суду. Якщо це так, то таке обтяження могло бути накладене тільки у зв'язку з подачею позову про стягнення з вас заборгованості за договором займу в порядку забезпечення позовних вимог.

Хоча суд і має право змінити або скасувати прийнятий ним захід забезпечення позову до вирішення справи по суті, твердження про те, що ви не укладали ніякого договору займу з особою, яка подала до вас позов, не є підставою для скасування зазначеного обтяження. 

У вашому випадку обтяження може бути скасовано тільки у випадку, якщо позивач не доведе обґрунтованість своїх позовних вимог про стягнення з вас боргу за договором займу або ви доведете необґрунтованість його зазначених вимог. Іншими словами, суд повинен розглянути справу по суті, тобто з'ясувати чи винні ви щось позивачу за договором займу, і тільки після з'ясування цього питання суд вирішить питання про скасування обтяження. 

Якщо договір займу був посвідчений нотаріально, то саме ви повинні доводити, що ви не підписували цей договір, для чого вам потрібно заявити перед судом клопотання про призначення судової почеркознавчої експертизи на вирішення якої просити поставити питання: чи вами підписаний цей договір. Якщо ж договір не був посвідчений нотаріально, то вам достатньо заявити суду, що цей договір вами не укладався і не підписувався.  В такому випадку саме позивач повинен довести, що цей договір підписаний вами, тобто позивач повинен клопотати перед судом про призначення почеркознавчої експертизи. 


Ответ дан по состоянию законодательства на день ответа.

Законодательство (кодексы, законы и т.д.) можно найти на сайте Верховной Рады УкраиныОтвет добавлен: 02 Апреля 2013
Использование материалов сайта разрешается только при наличии гиперссылки на www.todorov.od.ua
Юридические услуги. Одесса. Адвокат Дмитрий Тодоров Мы в Google+ © 2007 - 2018


Хостинг от uWeb