Воскресенье, 11 Декабря 2016, 11:58

ЮРИДИЧЕСКАЯ КОМПАНИЯ

адвоката Дмитрия Тодорова

г.Одесса ул. Малая Арнаутская, 4

Главная страница | Регистрация | Вход Приветствую Вас Гость
Главная » Бесплатная юридическая консультация в интернете » Семейное право

ВОПРОС:

Що є моментом припинення (розірвання) шлюбу?

Ознайомившись з Вашою відповідю від 25.07.2008 р. у мене до Вас, як до колеги, практичне питання. У 2005 році було постановлено Рішення суду про припинення шлюбу між подружжям яке набрало чинності. Дружина отримала копію цього Рішення на підставі якого їй було видано Свідоцтво про розірвання шлюбу. Чоловік отримав лише копію Рішення суду, в його паспорті в розділі "Сімейний стан" є відмітка про реєстрацію шлюбу. В даний час чоловік має на меті намір придбати нерухоме майно. Питання: Чи є набрання чинності Рішення суду фактом припинення шлюбу для обох з подружжя та припинення майнових відносин між ними з того часу? Момент припинення майнових відносин буде вважатися момент набрання чинності Рішення суду чи отримання Свідоцтва (для чоловіка), тобто майно яке він буде купувати буде його приватною власністю чи спільною сумсною виходячи з даної ситуації? При такій саме ситуації коли померла дружина, що мала на руках Свідоцтво про розірвання шлюбу, а чоловік тільки Рішення - чи буде він спадкувати майно після померлої дружини?

Олександр, Херсон


ОТВЕТ:

Сімейний Кодексу України надає пряму та однозначну відповідь на ваше запитання:

"Стаття 114. Момент припинення шлюбу у разі його розірвання 

1. У разі розірвання шлюбу державним органом реєстрації актів цивільного стану шлюб припиняється у день реєстрації розірвання шлюбу. 

2. У разі розірвання шлюбу судом шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу". 

У разі розірвання шлюбу судом закон не пов'язує настання факту розірвання шлюбу з отриманням рішення суду чи реєстрацією розірвання шлюбу у органах РАГСу або з відміткою у паспорті. День набрання чинності рішенням суду є днем, з якого шлюб вважається припиненим. 

Таким чином, з моменту набрання рішенням суду чинності шлюбу не існує. Особи, які знаходились у шлюбі з цього моменту вважаються такими, що не знаходяться у шлюбі, тому воні не спадкують один після іншого і все майно надбане після цього не є сумісною власністю подружжя.

Шлюб, якщо він припинений, не може бути припиненним для одного з подружжя, а для іншого вважитися не припиненним.  

З Сімейного Кодексу України:

Стаття 21. Поняття шлюбу 

1. Шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у державному органі реєстрації актів цивільного стану. 

2. Проживання однією сім'єю жінки та чоловіка без шлюбу не є підставою для виникнення у них прав та обов'язків подружжя. 

3. Релігійний обряд шлюбу не є підставою для виникнення у жінки та чоловіка прав та обов'язків подружжя, крім випадків, коли релігійний обряд шлюбу відбувся до створення або відновлення державних органів реєстрації актів цивільного стану". 

Шлюб - це союз (зв'язок). Зв'язок між двома особами. Якщо союз (зв'язок) припинений (розірваний), то він припинений для обох. 

Даруйте, але більше я не знаю як пояснити.


Ответ дан по состоянию законодательства на день ответа.

Законодательство (кодексы, законы и т.д.) можно найти на сайте Верховной Рады Украины



Ответ добавлен: 03 Ноября 2008
Использование материалов сайта разрешается только при наличии гиперссылки на www.todorov.od.ua
Юридические услуги. Одесса. Адвокат Дмитрий Тодоров Мы в Google+ © 2007 - 2016


Хостинг от uWeb