Воскресенье, 11 Декабря 2016, 11:54

ЮРИДИЧЕСКАЯ КОМПАНИЯ

адвоката Дмитрия Тодорова

г.Одесса ул. Малая Арнаутская, 4

Главная страница | Регистрация | Вход Приветствую Вас Гость
Главная » Бесплатная юридическая консультация в интернете » Семейное право

ВОПРОС:

Как производится раздел имущества супругов, которое покупалось за деньги, принадлежавшие одному из супругов?

Мы с женой находимся в состоянии развода. За время брака нами была куплена 3-комнатная квартира и машина. Все оформлено на меня. Я готов поделить все поровну. Жена говорит, что через суд выбьет себе 2/3, а мне останется 1/3. Разумеется, я не согласен. Дело в том, что все покупалось на мои деньги. Я продавал в свое время свою однокомнатную квартиру и машину, которые были куплены до брака.
В браке при рождении дочери, все это продавалось и мы купили 3-комнатную. Кто прав в данной ситуации? Как лучше мне защитить свои права?

Владимир, Киев


ОТВЕТ:

Вот, что говорит Семейный кодекс Украины по данному вопросу:

Стаття 60. Підстави набуття права спільної сумісної власності подружжя
1. Майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу).
2. Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.

Стаття 70. Розмір часток майна дружини та чоловіка при поділі майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя
1. У разі поділу майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором.
2. При вирішенні спору про поділ майна суд може відступити від засади рівності часток подружжя за обставин, що мають істотне значення, зокрема якщо один із них не дбав про матеріальне забезпечення сім'ї, приховав, знищив чи пошкодив спільне майно, витрачав його на шкоду інтересам сім'ї.
3. За рішенням суду частка майна дружини, чоловіка може бути збільшена, якщо з нею, ним проживають діти, а також непрацездатні повнолітні син, дочка, за умови, що розмір аліментів, які вони одержують, недостатній для забезпечення їхнього фізичного, духовного розвитку та лікування.

Таким образом, если имеются обстоятельства, предусмотренные в ч.2 и ч.3 ст.70СК Украины, то ваша супруга может претендовать на увеличение своей доли в совместном имуществе. На практике это очень маловероятно.

В тоже время, Семейный кодекс Украины содержит следующую норму:
Стаття 57. Майно, що є особистою приватною власністю дружини, чоловіка
1. Особистою приватною власністю дружини, чоловіка є:
1) майно, набуте нею, ним до шлюбу;
2) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування;
3) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але за кошти, які належали їй, йому особисто.
2. Особистою приватною власністю дружини та чоловіка є речі індивідуального користування, в тому числі коштовності, навіть тоді, коли вони були придбані за рахунок спільних коштів подружжя.
3. Особистою приватною власністю дружини, чоловіка є премії, нагороди, які вона, він одержали за особисті заслуги.
Суд може визнати за другим з подружжя право на частку цієї премії, нагороди, якщо буде встановлено, що він своїми діями (ведення домашнього господарства, виховання дітей тощо) сприяв її одержанню.
4. Особистою приватною власністю дружини, чоловіка є кошти, одержані як відшкодування за втрату (пошкодження) речі, яка їй, йому належала, а також як відшкодування завданої їй, йому моральної шкоди.
5. Особистою приватною власністю дружини, чоловіка є страхові суми, одержані нею, ним за обов'язковим особистим страхуванням, а також за добровільним особистим страхуванням, якщо страхові внески сплачувалися за рахунок коштів, що були особистою приватною власністю кожного з них.
6. Суд може визнати особистою приватною власністю дружини, чоловіка майно, набуте нею, ним за час їхнього окремого проживання у зв'язку з фактичним припиненням шлюбних відносин.
7. Якщо у придбання майна вкладені крім спільних коштів і кошти, що належали одному з подружжя, то частка у цьому майні, відповідно до розміру внеску, є його особистою приватною власністю.

Таким образом, если вы докажете, что спорная квартира куплена хоть и в период брака, но частично за счет средств от реализации ранее принадлежавшей вам квартиры или другого имущества, то ваша доля в спорной квартире может увеличиться на сумму вложенных вами личных средств.
Пример: вы купили спорную квартиру за 300тыс. у.е.. В покупку этой квартиры вы вложили 100тыс. у.е., вырученных от продажи квартиры, которая была у вас до брака. 100 от 300 составляет 1/3 часть – это ваша личная доля. Оставшиеся 200тыс. делятся между вами поровну, т.е. по 100тыс.. Эти 100тыс. с вложенными вами личными 100тыс. составляет 2/3, что означает, что за вами должно быть признано право собственности на 2/3 части спорной квартиры, а за вашей супругой на 1/3 часть.
Самый простой, легкий и желательный способ поделить имущество в вашей ситуации – это поделить его поровну, как вы предлагаете, однако если ваша супруга будет не согласна, то на ее иск в суд подавайте свой встречный о признании за вами права собственности на большую часть квартиры с учетом размера ваших личных (добрачных) средств вложенных в приобретение этой квартиры.
Учитывайте, что все необходимо доказывать документально, а не свидетельскими показаниями. Ваша квартира будет считаться проданной за столько, сколько указано в договоре купли-продажи. Допустим, если вы продали ее за 200тыс., а в договоре указано, что за 50тыс., то будет считаться, что продали за 50тыс., если конечно ваша супруга не признает в суде, что действительно вы продали свою добрачную квартиру за 200тыс.


Ответ дан по состоянию законодательства на день ответа.

Законодательство (кодексы, законы и т.д.) можно найти на сайте Верховной Рады Украины



Ответ добавлен: 15 Января 2008
Использование материалов сайта разрешается только при наличии гиперссылки на www.todorov.od.ua
Юридические услуги. Одесса. Адвокат Дмитрий Тодоров Мы в Google+ © 2007 - 2016


Хостинг от uWeb