Воскресенье, 04 Декабря 2016, 16:12

ЮРИДИЧЕСКАЯ КОМПАНИЯ

адвоката Дмитрия Тодорова

г.Одесса ул. Малая Арнаутская, 4

Главная страница | Регистрация | Вход Приветствую Вас Гость
Главная » Бесплатная юридическая консультация в интернете » Земельное право

ВОПРОС:

Приватизація землі (норми безоплатної приватизації). Какие нормы бесплатной приватизации?

Чи маю право на безоплатну приватизацію земельної ділянки розміром 0,25 га, яка перейшла у спадок після смерті чоловіка, якщо була використана безоплатна приватизація соцсфери у розмірі 1 га?

Анна, Обухів


ОТВЕТ:

Ви можете успадкувати зазначену земельну ділянку після смерті свого чоловіка тільки у випадку, якщо на день його смерті ця земельна ділянка належала йому на праві власності, тобто була ним вже приватизована, або іншим чином набута ним у власність. В такому випадку вам не потрібно буде знов її приватизовувати і ніхто не має права у вас її відбирати, посилаючись на те, що у вас вже є якась приватизована земельна ділянка.

Скоріше за все мова йде про земельну ділянку, яка належить вашому чоловікові на підставі сертифікату і приватизацією ви називаєте необхідність отримання держакту на цю земельну ділянку. Якщо це так, то це не є приватизація. Наявність сертифікату на ім*я вашого чоловіка  вже означає наявність у нього права власності і в цьому випадку необхідно заменити один документ (сертификат) на інший (держакт) з виділенням ділянки в натурі і визначенням її меж. Якщо у вас саме така сітуация (після смерті чоловіка залишився земельний сертифікат), то вам нічого не треба приватизовувати, а слід звернутись до державної нотаріальної контори за місцем прописки (реєстрації) вашого чоловіка для оформлення спадщини на зазначену земельну ділянку, де вам нададут пояснення, які документи потрібно надати для оформлення спадщини. Наявнісь у вас будь-якої приватизованої ділянки не є перешкодою для оформлення на вас права власності у порядку спадщини на земельну ділянку, яка належала вашому чоловіку. Деякі подробиці з питань прийняття спадщини дивиться на даному сайті у відповідях на запитання стосовно спадкування.

На всяк випадок приводжу статтю Земельного Кодексу України, яка встановлює норми безоплатної приватизації земельних ділянок на одного громадянина:

"Стаття 121. Норми безоплатної передачі земельних ділянок громадянам 

1. Громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах: 

а) для ведення фермерського господарства - в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство. Якщо на території сільської, селищної, міської ради розташовано декілька сільськогосподарських підприємств, розмір земельної частки (паю) визначається як середній по цих підприємствах. У разі відсутності сільськогосподарських підприємств на території відповідної ради розмір земельної частки (паю) визначається як середній по району; 

б) для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара; 

в) для ведення садівництва - не більше 0,12 гектара; 

г) для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара; 

ґ) для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 гектара; 

д) для будівництва індивідуальних гаражів - не більше 0,01 гектара. 

2. Розмір земельних ділянок, що передаються безоплатно громадянину для ведення особистого селянського господарства, може бути збільшено у разі отримання в натурі (на місцевості) земельної частки (паю)". 

При наявності у громадянина вже приватизованої земельної ділянки, право на безоплатну приватизацию ще якоїсь земельної ділянки залежить від категорій (призначення) земельної ділянки, яка вже приватизована, та земельної ділянки, яку громадянин бажає приватизувати.  Наприклад, якщо громадянин має приватизовану земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства, то це не є перешкодою для приватизації тим ж громадянином земельної ділянки для ведення садівництва або якоїсь іншої земельної ділянки, яка має інше призначення, наприклад, для будівництва індивідуальних гаражів. Іншими словами, зазначена норма закона означає, що кожен громадянин України має право безоплатно приватизувати по одній земельній ділянці по кожному з призначень, зазначених в наведеній ст.121 Земельного Кодексу України в межах норм, встановлених цією статтею.

Звертаю також увагу, що не треба плутати приватизацию земельної ділянки з успадкуванням земельної ділянки, яка вже була приватизована померлим. Успадковувати можна будь-яку кількисть земельних ділянок по кожному з видів призначень земельних ділянок. Наприклад, якщо у вас є вже приватизована земельна ділянка для ведення садивництва, то ви можете успадкувати ще необмежену кількість земельних ділянок для ведення садивництва. В той же час, при наявності приватизованої безоплатно земельної ділянки для ведення садивництва, ви більше не маєте права приватизовувати безоплатно земельні ділянки для ведення садивництва. 


Ответ дан по состоянию законодательства на день ответа.

Законодательство (кодексы, законы и т.д.) можно найти на сайте Верховной Рады Украины



Ответ добавлен: 05 Февраля 2009
Использование материалов сайта разрешается только при наличии гиперссылки на www.todorov.od.ua
Юридические услуги. Одесса. Адвокат Дмитрий Тодоров Мы в Google+ © 2007 - 2016


Хостинг от uWeb