Пятница, 09 Декабря 2016, 09:40

ЮРИДИЧЕСКАЯ КОМПАНИЯ

адвоката Дмитрия Тодорова

г.Одесса ул. Малая Арнаутская, 4

Главная страница | Регистрация | Вход Приветствую Вас Гость
Главная » Бесплатная юридическая консультация в интернете » Жилищное право

ВОПРОС:

Имеет ли право на сохранение жилплощади муж моей дочери, если квартира приватизирована на мое имя?

Имеет ли право на сохранение жилплощади муж моей дочери, если в 2-х комнатной квартире кроме них никто не проживает (детей нет). Квартира приватизирована на мое имя и мной приобретена.

Виктор, Днепропетровск


ОТВЕТ:

Если муж вашей дочери не является членом вашей семьи, то он имеет права проживания в вашей квартире только до тех пор, пока вы ему разрешаете. Если вы считаете необходимым выселить его, то в случае его отказа добровольно выселиться, вы имеете право обратиться в суд с иском о его выселении. Исход такого дела должен быть положительным для вас.

Ни ваша дочь, ни тем более ее муж не могут считаться членами вашей семьи, если вы проживали в разных квартирах (судя по вопросу - это так и есть: они проживали в квартире сами). В таком случае вы имеете полное право требовать выселения мужа своей дочери. Сложнее, если вы проживали с дочерью и ее мужем в одной квартире, о которой идет речь в вашем вопросе.

Членами одной семьи признаются не только супруги, а всякие лица, проживающие совместно и ведущие общее совместное хозяйство, т.е. живущие в одной квартире не как соседи по коммуне, а как одна семья (совместное приготовление пищи, совместные покупки, расходы и т.п.).

ИЗ ЖИЛИЩНОГО КОДЕКСА УКРАИНЫ:

"Стаття 64. Права і обов'язки членів сім'ї наймача 

Члени сім'ї наймача, які проживають разом з ним, користуються нарівні з наймачем усіма правами і несуть усі обов'язки, що випливають з договору найму жилого приміщення. Повнолітні члени сім'ї несуть солідарну з наймачем майнову відповідальність за зобов'язаннями, що випливають із зазначеного договору. 

До членів сім'ї наймача належать дружина наймача, їх діти і батьки. Членами сім'ї наймача може бути визнано й інших осіб, якщо вони постійно проживають разом з наймачем і ведуть з ним спільне господарство

Якщо особи, зазначені в частині другій цієї статті, перестали бути членами сім'ї наймача, але продовжують проживати в займаному жилому приміщенні, вони мають такі ж права і обов'язки, як наймач і члени його сім'ї. 

Стаття 156. Права і обов'язки членів сім'ї власника жилого будинку (квартири) 

Члени сім'ї власника жилого будинку (квартири), які проживають разом з ним у будинку (квартирі), що йому належить, користуються жилим приміщенням нарівні з власником будинку (квартири), якщо при їх вселенні не було іншої угоди про порядок користування цим приміщенням. 

За згодою власника будинку (квартири) член його сім'ї вправі вселяти в займане ним жиле приміщення інших членів сім'ї. На вселення до батьків їх неповнолітніх дітей згоди власника не потрібно. 

Члени сім'ї власника будинку зобов'язані дбайливо ставитися до жилого будинку (квартири). Повнолітні члени сім'ї власника зобов'язані брати участь у витратах по утриманню будинку (квартири) і придомової території та проведенню ремонту. Спори між власником та членами його сім'ї про розмір участі у витратах вирішуються в судовому порядку. 

До членів сім'ї власника будинку (квартири) належать особи, зазначені в частині другій статті 64 цього Кодексу. Припинення сімейних відносин з власником будинку (квартири) не позбавляє їх права користування займаним приміщенням. У разі відсутності угоди між власником будинку (квартири) і колишнім членом його сім'ї про безоплатне користування жилим приміщенням до цих відносин застосовуються правила, встановлені статтею 162 цього Кодексу". 

Таким образом, если муж вашей дочери был членом вашей семьи, то просто так вы не сможете выселить его. В таком случае вы сможете выселить его только в случае, если он портит жилье или нарушает правила общежития и при этом общественные предупреждения не возымели положительного воздействия на него, либо в случае, если более года он без уважительных причин не проживал в вашей квартире.

Из Жилищного кодекса Украины:

"Стаття 116. Виселення без надання громадянам іншого жилого приміщення 

Якщо наймач, члени його сім'ї або інші особи, які проживають разом з ним, систематично руйнують чи псують жиле приміщення, або використовують його не за призначенням, або систематичним порушенням правил соціалістичного співжиття роблять неможливим для інших проживання із ними в одній квартирі чи в одному будинку, а заходи запобігання і громадського впливу виявились безрезультатними, виселення винних на вимогу наймодавця або інших заінтересованих осіб провадиться без надання іншого жилого приміщення. 

Осіб, які підлягають виселенню без надання іншого жилого приміщення за неможливістю спільного проживання, може бути зобов'язано судом замість виселення провести обмін займаного приміщення на інше жиле приміщення, вказане заінтересованою в обміні стороною. 

Осіб, які самоправно зайняли жиле приміщення, виселяють без надання їм іншого жилого приміщення. 

Стаття 157. Виселення членів сім'ї власника жилого будинку (квартири) 

Членів сім'ї власника жилого будинку (квартири) може бути виселено у випадках, передбачених частиною першою статті 116 цього Кодексу. Виселення провадиться у судовому порядку без надання іншого жилого приміщення". 

Из Гражданского кодекса Украины:

"Стаття 405. Право членів сім'ї власника житла на користування цим житлом

1. Члени сім'ї власника житла, які проживають разом з ним, мають право на користування цим житлом відповідно до закону. 

Житлове приміщення, яке вони мають право займати, визначається його власником. 

2. Член сім'ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім'ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом".


Ответ дан по состоянию законодательства на день ответа.

Законодательство (кодексы, законы и т.д.) можно найти на сайте Верховной Рады Украины



Ответ добавлен: 21 Января 2009
Использование материалов сайта разрешается только при наличии гиперссылки на www.todorov.od.ua
Юридические услуги. Одесса. Адвокат Дмитрий Тодоров Мы в Google+ © 2007 - 2016


Хостинг от uWeb