Суббота, 03 Декабря 2016, 21:44

ЮРИДИЧЕСКАЯ КОМПАНИЯ

адвоката Дмитрия Тодорова

г.Одесса ул. Малая Арнаутская, 4

Главная страница | Регистрация | Вход Приветствую Вас Гость
Главная » Бесплатная юридическая консультация в интернете » Жилищное право

ВОПРОС:

Возможна ли прописка в неприватизированную квартиру, если лицо было указано в ордере?

Моя мама ,сестра и я в 1999 году вселились в 2 комнатную неприватизированую квартиру. В ордере на квартиру указаны я мама и сестра,но прописаны только я и мама (сестра не имела паспорта и прописана не была хотя ей уже было 18 лет). Вскоре после вселения (2001г) сестра ушла жить к гражданскому мужу и в этой квартире не проживала. В 2008г выписывается мама и прописанных остается 2 чел - я и мой сын (5лет). Я погасила долги за тепло и жку, сделала ремонт,переоформила лицевой счет на себя -и вот новость- сестра с сожителем продали его квартиру, переехали в село, но деньги спустили, и решили в судебном порядке прописаться в нашей квартире и превратить мою жизнь в ад (у них проблемы с алкоголем).
Вопрос: могу ли я препятствовать их вселению в квартиру? Если да, то как? Я очень надеюсь что вы дадите ответ на мой вопрос, я просто в отчаянии. 
P.S.Квартира до сих пор не приватизирована,а сестра не имеет паспорта и по сей день.

Надежда, Кривой Рог


ОТВЕТ:

Да, вы можете препятствовать их вселению. Для начала не пускайте их в квартиру.
В принципе, на основании ордера ваша сестра может прописаться в квартиру и обратиться к вам с иском о вселении. В таком случае вам следует обратиться со встречным иском о признанни ее утратившей право на указанное вами жилое помещение. У вас есть все шансы выиграть дело, т.к. сестра очень длительное время не проживала в квартире, что вы сможете подтвердить как свидетельскими показаниями, так и отсутствием ее регистрации (прописки) в квартире до настоящего времени.
На данный момент у вас нет никакой необходимости обращаться в суд. Сестра в квартире не прописана и не проживает в ней, поэтому никакие ваши права не нарушаются ею, в связи с чем нет и оснований для вашего обращения в суд.
А вообще, я рекомендовал бы вам приватизировать квартиру. Квартира приватизируется только на лиц, которые прописаны (зарегистрированы) в ней на момент приватизации, что означает, что вы можете приватизировать квартиру на себя и своего ребенка. Учтите, что бесплатная приватизация квартир заканчивается 31 декабря 2008г., если вновь не будет продлена Верховной Радою на новый срок. Поэтому если вы решите приватизировать квартиру, вам надо до 31.12.2008г. подать хотя бы заявление на приватизацию, окончательно оформить приватизацию можно и позже, главное подать заявление до указанной даты.
Если вам придется обращаться к сестре со встречным иском о признании ее утратившей право на проживание в квартире, то свои требования вы должны основывать либо на ст.71 Жилищного кодекса Украины либо на ст.107 этого же кодекса. 
Рекомендую основывать свои требования на ст.71ЖК Украины, т.к. это проще и быстрее доказывать.
Привожу текст указанных норм закона:

"Стаття 71. Збереження жилого приміщення за тимчасово відсутніми громадянами 

При тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців

Якщо наймач або члени його сім'ї були відсутні з поважних причин понад шість місяців, цей строк за заявою відсутнього може бути продовжено наймодавцем, а в разі спору - судом. 

Жиле приміщення зберігається за тимчасово відсутнім наймачем або членами його сім'ї понад шість місяців у випадках: 

1) призову на строкову військову службу або направлення на альтернативну (невійськову) службу, а також призову офіцерів із запасу на військову службу на строк до трьох років - протягом усього періоду проходження зазначеної військової служби; перебування на військовій службі прапорщиків, мічманів і військовослужбовців надстрокової служби - протягом перших п'яти років перебування на військовій службі; 

2) тимчасового виїзду з постійного місця проживання за умовами і характером роботи або у зв'язку з навчанням (учні, студенти, стажисти, аспіранти тощо), у тому числі за кордоном, - протягом усього часу виконання цієї роботи або навчання; 

3) поміщення дитини (дітей) на виховання в дитячий заклад, до родичів, опікуна чи піклувальника - протягом усього часу їх перебування в цьому закладі, у родичів, опікуна чи піклувальника, якщо в будинку, квартирі (їх частині) залишилися проживати інші члени сім'ї. 

Якщо з будинку, квартири (їх частини) вибула дитина (діти) і членів її (їх) сім'ї не залишилося, це житло може бути надано за договором оренди іншому громадянину до закінчення строку перебування дитини (дітей) у дитячому закладі або до досягнення нею (ними) повноліття і повернення від родичів, опікуна чи піклувальника, в окремих випадках - до закінчення навчання в загальноосвітніх навчальних закладах усіх типів і форм власності, у тому числі для громадян, які потребують соціальної допомоги та соціальної реабілітації, а також в професійно-технічних чи вищих навчальних закладах або до закінчення строку служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях; 

4) виїзду в зв'язку з виконанням обов'язків опікуна (піклувальника) - протягом усього часу виконання цих обов'язків; 

5) влаштування непрацездатних осіб, у тому числі дітей-інвалідів, у будинку-інтернаті та іншій установі соціальної допомоги - протягом усього часу перебування в них; 

6) виїзду для лікування в лікувально-профілактичному закладі - протягом всього часу перебування в ньому; 

7) взяття під варту або засудження до арешту, обмеження волі, позбавлення волі на певний строк чи довічне позбавлення волі - протягом усього часу перебування під вартою або відбування покарання, якщо в цьому будинку, квартирі (їх частині) залишилися проживати інші члени сім'ї. 

Якщо в будинку, квартирі (їх частині) не залишилися проживати інші члени сім'ї наймача, це житло може бути надано за договором оренди (найму) у встановленому законом порядку іншому громадянину до звільнення таких осіб з-під варти або до відбуття ними покарання. 

У випадках, передбачених пунктами 1 - 7 цієї статті, право користування жилим приміщенням зберігається за відсутнім протягом шести місяців з дня закінчення строку, зазначеного у відповідному пункті. 

Відповідно до Основ житлового законодавства Союзу РСР і союзних республік законодавством Союзу РСР і Української РСР може бути встановлено й інші умови і випадки збереження жилого приміщення за тимчасово відсутніми громадянами на більш тривалий строк. 

Стаття 107. Розірвання договору найму жилого приміщення наймачем 

Наймач жилого приміщення вправі за згодою членів сім'ї в будь-який час розірвати договір найму. 

У разі вибуття наймача та членів його сім'ї на постійне проживання до іншого населеного пункту або в інше жиле приміщення в тому ж населеному пункті договір найму жилого приміщення вважається розірваним з дня вибуття. Якщо з жилого приміщення вибуває не вся сім'я, то договір найму жилого приміщення не розривається, а член сім'ї, який вибув, втрачає право користування цим жилим приміщенням з дня вибуття".

Кроме того, привожу текст Постановления Верховной Ради Украины по сроку  бесплатной приватизации квартир:

Постанова Верховної Ради України 
Про продовження терміну використання житлових чеків для приватизації державного житлового фонду 

Із змінами і доповненнями, внесеними
 Постановами Верховної Ради України
 від 25 грудня 2002 року N 369-IV,
 від 31 жовтня 2006 року N 286-V

З метою збереження сприятливих умов для реалізації конституційного права громадян на придбання житла у власність Верховна Рада України постановляє: 

1. Продовжити термін використання житлових чеків для приватизації державного житлового фонду до 31 грудня 2008 року. 

(пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Постановами
 Верховної Ради України від 25.12.2002 р. N 369-IV,
 від 31.10.2006 р. N 286-V)

2. Визнати таким, що втратив чинність, пункт 14 Постанови Верховної Ради України від 4 листопада 1997 року "Про звіт Фонду державного майна України про роботу протягом жовтня-грудня 1996 року та січня-вересня 1997 року" (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., N 52, ст. 316; 1999 р., N 42 - 43, ст. 382). 

3. Ця Постанова набирає чинності з дня її опублікування. 

  
Голова Верховної Ради
України  
 
І. ПЛЮЩ 

м. Київ
21 грудня 2000 року
N 2160-III  


Ответ дан по состоянию законодательства на день ответа.

Законодательство (кодексы, законы и т.д.) можно найти на сайте Верховной Рады Украины



Ответ добавлен: 25 Ноября 2008
Использование материалов сайта разрешается только при наличии гиперссылки на www.todorov.od.ua
Юридические услуги. Одесса. Адвокат Дмитрий Тодоров Мы в Google+ © 2007 - 2016


Хостинг от uWeb