Пятница, 09 Декабря 2016, 15:29

ЮРИДИЧЕСКАЯ КОМПАНИЯ

адвоката Дмитрия Тодорова

г.Одесса ул. Малая Арнаутская, 4

Главная страница | Регистрация | Вход Приветствую Вас Гость
Главная » Бесплатная юридическая консультация в интернете » Общее право

ВОПРОС:

Требуется ли переоформление машины в связи со сменой фамилии?

Обязательно ли переоформлять машину в связи со сменой фамилии и какие нужны для этого документы?

Анна, Днепропетровск


ОТВЕТ:

В случае смены фамилии перерегистрация автомобиля является обязательной. 
Это установлено п.35 ПРАВИЛ державної реєстрації та обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів та мотоколясок (ЗАТВЕРДЖЕНІ постановою Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 р. N 1388): 
"35. Перереєстрація транспортних засобів проводиться у разі зміни їх власника, місця стоянки, місцезнаходження або найменування власника - юридичної особи, місця проживання або прізвища, імені чи по батькові фізичної особи, яка є власником транспортного засобу, а також кольору, марки або моделі транспортного засобу внаслідок переобладнання чи заміни двигуна або кузова, інших складових частин, що мають ідентифікаційні номери". 
Для перерегистрации необходимы документы на автомобиль и документ, свидетельствующей о смене вашей фамилии, например, свидетельство о браке, плюс гражданский паспорт и ваш идентификационный код.

Ответственность за невыполнение требования закона о перерегистрации транспортного средства предусмотрена ст.121 Кодекса Украины об административных правонарушениях:

"Стаття 121. Порушення водіями правил експлуатації транспортних засобів, правил користування ременями безпеки або мотошоломами 


Керування водіями транспортними засобами, що мають несправності гальмової системи або рульового управління, або переобладнаними з порушенням відповідних правил, нормативів і стандартів, або такими, що своєчасно не пройшли державного технічного огляду, - 
тягне за собою накладення штрафу від одного до двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 
Керування водіями транспортними засобами з технічними несправностями, за винятком несправностей, зазначених у частині першій цієї статті, з якими згідно з встановленими правилами експлуатація їх забороняється, - 
тягне за собою накладення штрафу від 0,5 до одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. 
Порушення правил користування ременями безпеки або мотошоломами - 
тягне за собою попередження або накладення штрафу від 0,2 до 0,5 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. 

Керування водіями транспортними засобами, не зареєстрованими або не перереєстрованими у встановленому порядку, з підробленим номерним знаком, без номерного знаку або з номерним знаком, що не належить цьому засобу чи не відповідає вимогам стандарту, або з умисно прихованим номерним знаком, а так само перевезення водіями транспортних засобів, що працюють у режимі маршрутних таксомоторів або здійснюють міжміські чи міжнародні перевезення пасажирів понад кількість місць для сидіння, визначену у реєстраційних документах на транспортний засіб або передбачену технічною характеристикою транспортного засобу, - 

тягнуть за собою накладення штрафу від двох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 

Повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною четвертою цієї статті, - 

тягне за собою накладення штрафу від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого. 

Під транспортними засобами у статтях 121 - 1281, частинах перших і других статей 129, 130, статтях 132, 140 слід розуміти всі види автомобілів, мотоциклів, тракторів та інших самохідних машин, трамваїв, тролейбусів та інших транспортних засобів, обладнаних двигуном з робочим об'ємом 50 куб. см і більше, а також причепи". 

Думаю, что до "оплатного вилучення транспортного засобу" дело не дойдет, но теоритически такое возможно.


Ответ дан по состоянию законодательства на день ответа.

Законодательство (кодексы, законы и т.д.) можно найти на сайте Верховной Рады Украины



Ответ добавлен: 03 Ноября 2008
Использование материалов сайта разрешается только при наличии гиперссылки на www.todorov.od.ua
Юридические услуги. Одесса. Адвокат Дмитрий Тодоров Мы в Google+ © 2007 - 2016


Хостинг от uWeb